Як світло впливає на наші емоції?

Як світло впливає на наші емоціїЯскравість освітлення в кімнаті, приміщенні або на вулиці сильно впливає на наші емоції і настрій. Дослідження, опубліковане в журналі Journal of Consumer Psychology показує, що чим яскравіше світло – тим яскравіші емоції, причому як негативні, так і позитивні.

«Попередні дослідження вказували на те, що в сонячний день люди проявляють більше оптимізму, будують більш позитивні прогнози на майбутнє і краще себе почувають. У той час, як похмурі дні без промінчика сонця можуть привести до сезонної депресії» – говорить один з дослідників, професор університету University of Toronto Scarborough Алісон Джинг Ю ( Alison Jing Xu ).

«Ми ж виявили, що люди, які схильні до депресії стають ще більш пригніченими в сонячні дні.»

У дослідженні було проведено шість експериментів, під час яких вивчалася емоційна реакція людини на різні види освітлення. Один з експериментів, наприклад, показав, що яскраве освітлення дає людям відчуття тепла, навіть якщо температура в кімнаті не змінюється. В інших експериментах учасників просили оцінити привабливість людей на фотографіях, гостроту соусу і описати свої відчуття, коли вони чують позитивні та негативні слова.

Коли освітлення було більш яскравим – учасники відчували більш яскраві емоції: їм здавалося, що оточуючі більш привабливі, хотілося більш гострого соусу, позитивні слова викликали більше позитивних емоцій, в той час як негативні слова ставали причиною більш негативної реакції.

Таким чином вчені дійшли висновку, що яскраве світло веде до яскравих емоцій і переживань, причому не обов’язково позитивних. При яскравому освітленні почуття переживаються більш інтенсивно. У той же самий час, приглушене освітлення призводить до зниження емоційного фону людей, їх психіка стає більш інертною і менш сприйнятливою до зовнішніх подразників. Можна сказати, що людина впадає в емоційну сплячку, що призводить до млявого стану, поганого настрою,  а в крайніх випадках може привести до депресії.

Незважаючи на це, якщо у вас вже поганий настрій – то яскраве освітлення, швидше за все, відразу погіршить ситуацію. Однак у таких умовах вам буде простіше повернутися до щасливого життя.

Бажаємо вам більше світла !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *