Як захистити печінку від наслідків вживання алкоголю

Як захистити печінку від наслідків вживання алкоголюТак заведено, що у нас майже жодне застілля не обходиться без спиртних напоїв. Але вживаючи алкоголь, необхідно пам’ятати про те, що він завдає шкоди Вашій печінці. Безперечно, найкращий захист печінки – повна відмова від вживання міцних напоїв. Однак на цей крок не всі згодні піти, а значить треба вчитися знижувати негативний вплив алкоголю на печінку настільки, наскільки це можливо. Розглянемо три ефективних способу захисту печінки від алкоголю.

Правильна закуска

Закуска необхідна, але тільки в помірній та правильній формі. Хоча багато хто вважає захистом для організму багату закуску, що складається з жирної важкої їжі, однак, це глобальна омана.

Важка їжа алкоголь розбавляє, сповільнюючи його засвоєння, але не зменшує його кількість. Більш того, під «багату» закуску, як правило, випивається більш значна кількість спиртного. В результаті печінка змушена переробляти і важку їжу, і величезну дозу алкоголю.

Правильна закуска – помірна кількість легких для засвоєння продуктів. Наприклад, квашена капуста – бурштинова кислота, що міститься в ній, стимулює метаболізм, допомагаючи швидше переробити етанол.

Знизити негативний вплив алкоголю допоможе вітамін С. Аскорбінова кислота – потужний антиоксидант, який допомагає печінці швидше виводити токсини з організму. Цим компонентом багаті смородина, ківі, шипшина, обліпиха, солодкий перець, капуста. Такі продукти обов’язково повинні бути присутніми на столі під час святкувань.

Хороший захист печінки від алкоголю – спаржа. У її складі міститься велика кількість вітамінів групи В, які беруть активну участь в розщепленні етанолу в печінці. Також в ній є аскорбінова кислота та безліч мікроелементів, які потрібні Вашому організму, виснаженому в процесі переробки алкоголю.

А ось що стосується забороненої їжі, то до цієї групи відносяться продукти, що збільшують навантаження на печінку. В першу чергу, це сильно жирні та смажені страви, продукти, багаті холестерином (яйця, субпродукти, вершкове масло, ковбасні вироби). Їх ні в якому разі не можна вживати з алкоголем, так як вони самі по собі значно навантажують печінку роботою.

 Безперечно, найкращий захист печінки – повна відмова від вживання міцних напоїв

Безперечно, найкращий захист печінки – повна відмова від вживання міцних напоїв

Щоб захистити печінку від алкоголю, потрібно пити більше води. Вона допомагає виводити з організму шкідливі речовини. Причому пити воду негазовану, оскільки вуглекислий газ сприяє більш швидкій аксорбації алкоголю.

Відновлення водно-сольового балансу

Через деякий час після вживання алкоголю може виникнути сильне відчуття сухості у роті. Воно викликано порушенням водно-сольового балансу в організмі. Однак, всупереч поширеній думці, розсіл або мінеральна вода не дуже ефективні для виправлення ситуації. Набагато краще використовувати спеціальний засіб.

Захист та відновлення печінки сприяють розчини для пероральної регідратації. В них міститься велика кількість калію, якого мало в воді та розсолі. Саме цей елемент дозволяє найбільш ефективно відновити водно-сольовий баланс.

Препарати для захисту печінки від алкоголю

Існує безліч гепатопротекторів – медикаментів, призначених для відновлення печінки та зменшення негативного впливу на неї різних факторів. Але будь-які препарати мають бути призначені лікарем.

На ринку представлена величезна кількість різних препаратів, які, як передбачається, повинні захистити та відновити клітини печінки. Однак частина з них є БАДами, ефективність яких не доведена. Тільки лікар може підібрати для вас ефективний та безпечний засіб.

Ні в якому разі під час похмілля не можна пити аспірин! Він, хоч і знімає головний біль на наступний день після пиятики, але і створює додаткове навантаження на печінку.

Менше алкоголю – здоровіша печінку

Ну і, природно, найкращий засіб захисту – обмеження кількості споживання алкогольних напоїв. Будь-які дози спиртного завдають шкоди печінки, а, значить, і всьому організму. Якщо Ви вживаєте алкоголь кілька разів на рік, навіть якщо тільки по святах, щорічна перевірка стану печінки не буде зайвою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *