О ні, знову ранок! Чому ви так ненавидите цей час дня? Тому, що в цей проміжок дня найважче заставити себе прокинутись після сну і піднятись з теплого ліжечка, щоб розпочати новий день. Очевидно, що краще почати новий день разом з посмішкою, а не песимістичним настроєм. Існують речі, які допоможуть вам у спробах встати рано вранці.
1. Задумайтеся про мету вашого раннього підйому
Якщо ви ввечері налаштовані на те, що вам потрібно встати рано, то ледачі ранкові відмовки, такі як «посплю ще 5 хвилин» або «мені все одно» не спрацюють. Це можуть бути не тільки термінові справи. Найкраще знайти постійні причини, наприклад:
– Ви хочете приділити собі час, побути в тиші і спокої, поки всі інші в будинку ще сплять. У цей час ви можете читати, думати, готувати сніданок, тощо.
– Ви хочете зустрічати світанок кожен день. Такий же прекрасний, як і захід, світанок віщує новий день і дарує надії на нове життя. Повірте, це варто таких зусиль.
2. Лягайте спати раніше
Якщо ви хочете встати раніше, вам потрібно лягти раніше, що, звичайно ж, дуже важко, якщо ви звикли дивитися телевізор, читати або навіть працювати в нічні години. Розглянемо покроковий спосіб. Почніть лягати спати на 15 хвилин раніше й вставайте на 15 хвилин раніше. Потім збільшуйте цей час до півгодини, потім до години. Це допоможе вашому організму адаптуватися і знайти золоту середину між «занадто рано» і «занадто пізно».
3. Позбавте себе від шуму
Якщо ви живете з «совою», яка навіть не збирається змінювати свій графік, попросіть вашого сусіда, чи домашніх не шуміти.
4. Заведіть будильник
Хоча це і важливо, навчитися прокидатися раніше самостійно, будильник стане вашим помічником у зміні режиму дня.
– Установіть будильник на 6.00 ранку (або будь-яке інше час, коли вам потрібно встати).
– Краще якщо будильник буде гучний. Хто захоче спати під звуки пожежної сирени?
– Поставте будильник подалі від себе, так, щоб вам довелося встати з ліжка, щоб вимкнути його.
– Якщо це можливо, поставте на будильник пісню, яка піднімає вам настрій. Звичайно ж, гучну.
5. Допоможіть собі піднятися
– Застеліть постіль. Це зменшить спокусу забратися під ковдру назад. Немає ковдри – немає сну.
– Вистачить прокидатися. Відразу почніть щось робити. Примусьте себе вийти з кімнати, відкрийте штори, почистіть зуби, робіть все, що відволікає вас від думок про сон.
– Розтягніть. Розтяжка допоможе вашим м’язам прокинутися, так і покращить вашу гнучкість.
– Включіть улюблену музику. Вона не тільки підніме настрій, але і змусить Вас танцювати.
– Випийте чашку кави або чаю, щоб розбудити ваші відчуття.
– Вправи. Ранкова зарядка включає ваш метаболізм.
6. Добре поснідайте
Не піддавайтеся спокусі пропустити сніданок, адже це ваш заряд енергії, стартовий пакет потрібних елементів на весь день, а для «жайворонка» – обов’язковий.
7. Будьте наполегливим і реалістичним
Щоб перейти на новий режим вам знадобиться деякий час. Але також потрібно враховувати, що люди типу «сова» і «жайворонок» мають генетичні особливості, і «сові» завжди буде дуже важко вставати з ранку.
Головне – не впадайте у відчай. Все у вас неодмінно вийде!