Які небезпеки для здоров’я можуть чекати вас у офісі

Які небезпеки для здоров'я можуть чекати вас у офісіРобота в офісі не така вже й небезпечна, як на будівництві, але навіть спокійно працюючи за своїм столом, ви можете отримати цілий ряд захворювань, адже в офісі ви постійно контактуєте з людьми, ще й переважно у закритому приміщенні. У цьому матеріалі більш детально спробуємо дослідити питання про те, які небезпеки для здоров’я чекають вас у офісі.

На першому місці кондиціонери

Найбільша небезпека від кондиціонерів полягає в різкому перепаді температур і у старому фільтрі. Постійний вплив холодного повітря розвиває простудні захворювання, а якщо вчасно не змінити фільтр, то весь ваш офіс наповниться мікробами. Мікроби розмножуються у волозі й темряві, а кондиціонер – це рай для них. Більш серйозна небезпека – захворіти на пневмонію. Тримайтеся подалі від кондиціонерів і частіше міняйте фільтри.

Головний предмет офісу – офісні стільці, крісла

Часто в офісах можна побачити або найдешевші крісла або просто красиві, але ніяк не зручні. Через це у більшості офісних працівників проблеми з хребтом. Слідкуйте, щоб ваша спина спиралася об тверду спинку крісла, а ви відчували мінімум м’язової напруги. Зважте, що вам краще – краса меблів або ваше здоров’я. Якщо будете правильно та зручно сидіти, то вас не буде турбувати головний біль і робота буде вам лише в задоволення.

Постійні супутники – двері, ручки, кнопки в ліфті

Кнопки ліфта та дверні ручки найбільш часто використовуються у вашому офісі. Тільки уявіть, скільки людей щодня торкається до них. На одній ручці, в середньому, живе більше 100 видів бактерій. Намагайтесь мити руки якомога частіше. Звичайно, прийшовши в інший кабінет, ви ж не будете шукати умивальник, і мити руки. Тому варто придбати вологі серветки, які будуть вам хорошим помічником у таких ситуаціях.

Шкідник – сперте повітря

У замкнутих і погано провітрюваних приміщеннях інфекції поширюються швидше. Домовтеся з вашими колегами провітрювати офіс хоча б протягом 5-10 хвилин кожних дві години. Не лінуйтеся, пройдіться по кімнаті та відкрийте вікно. Це буде вам розминка, яка поліпшить стан вашого кровообігу. Чим більше в кімнаті свіжого повітря, тим менше у вас шансів підхопити чужі віруси.

Незамінна клавіатура

Мікробіолог Чарльз Герба з Америки підрахував, що в середньому на один квадратний сантиметр клавіатури припадає близько 500 різновидів мікробів. Він дізнався, що це в 150 разів більше, ніж на сидінні унітаза!

Працюючи за комп’ютером, намагайтеся не їсти, оскільки крихти це корм для мікробів. Намагайтеся регулярно протирати та чистити вашу клавіатуру. Добре очищає клавіатуру зубна щітка, раз на квартал клавіатуру потрібно помити.

Під час роботи не торкайтеся обличчя. У багатьох існує шкідлива звичка – тягнути руки в рот, від неї необхідно позбавлятися. Перш ніж це зробити уявіть, що ви сидите на унітазі, не думаємо, що там ви тягнете пальці в рот.

Ваша понаднормова робота

Ох вже ця понаднормова робота, яка часто призводить до перевтоми та хронічного стресу. Якщо ви регулярно берете понаднормову роботу, протягом довгого часу, подумайте, чи не час вам зробити перерву? Заробити багато грошей і втратити здоров’я, це значить втратити все. Збалансуйте дієту (вона повинна містити достатню кількість білка та жирів), будьте фізично активні, а регулярні перерви на відпочинок допоможуть вам знизити стрес від роботи.

Ваш заробіток – грошові купюри

Слідуючи логіці вчених, то навіть гроші, які нам платять за нашу напружену роботу, шкідливі для нас, оскільки вони густо населені мікробами, і ми рідко витрачаємо їх на що-небудь корисне для здоров’я. Намагайтеся не класти гроші без потреби на стіл, де ви працюєте, якщо цього не уникнути, то підстеліть папір.

Дотримуючись цих правил, робота в офісі принесе вам не тільки заробіток, а й збереже здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *