Застуда. Основні міфи про захворювання.

Застуда. Основні міфи про захворювання.Захворювання застудою є одним з найпоширеніших, воно періодично з’являється у кожного з нас. Інформації про застуду маса, в цій області проводилися численні дослідження, що надають безліч різноманітної інформації. Проте, існує чимала кількість міфів з цього приводу, які слід усунути. У цій статті спробуємо розвіяти основні міфи про лікування застуди.

Антибіотики здатні вилікувати застуду

Дане твердження є хибним. Завдання антибіотиків полягає у боротьбі з бактеріями, застуда в свою чергу поширюється як вірус. Наукою підтверджено, що проти вірусів вони не приносять якоїсь користі. Незважаючи на відсутність користі, наноситься найсильніший удар по печінці людини, паралельно руйнується корисна мікрофлора, що є приводом для дисбактеріозу. Прийом антибіотиків при грипі або застуді здійснюється тільки в разі ускладнень, пов’язаних зі збільшенням бактеріального фону. Це відзначається при пневмонії та бактеріальній ангіні.

Відсутність температури є гарантом відсутності вірусу

Якщо показники градусника вказують на нормальну температуру, це не означає, що вірусу немає. У більшості випадків застудою хворіють без температури. А грип, протягом певного періоду часу, взагалі буває безсимптомним. Тому якщо відсутня температура, але є кашель, нежить, хворий постійно чхає, організм почав свою боротьбу з вірусом. Тут, щоб не заразити інших людей, постарайтеся контактувати з ними якомога менше. Оформіть лікарняний, або, якщо є така можливість, працюйте вдома. В іншому разі скористайтеся захисною маскою, так ви максимально можливим чином захистите інших людей від хвороби.

Виникнення застуди пов’язано з холодною погодою

Подібна омана є найпоширенішою. Але як пояснити захворювання застудою в тих країнах, де завжди жарко. Як би дивно це не звучало, але захворювання приходить, коли людина тривалий час перебуває в закритому приміщенні, зі спертим повітрям, при цьому температура на вулиці досить холодна. Закрите приміщення знижує вентиляцію, що плідно позначається на зростаючій концентрації мікробів в просторі. Цього достатньо щоб вони проникли через дихальні шляхи в організм. Після, розвивається запалення. З цього випливає, що хвороба розвивається не через холод, а в результаті зараження вірусами.

Незалежно від лікування, захворювання буде тривати як мінімум тиждень

Якщо пустити все на самоплив, то велика ймовірність збільшення часу захворювання на 3-4 тижні, а то й більше. Таким чином, відкладаючи лікування, велика ймовірність появи ускладнень. У зв’язку з цим застуда лікується на перших порах розвитку. Боротьба з вірусом буде більш дієвою, що сприяє прискоренню одужання. На сьогоднішній день існує безліч засобів, що перешкоджають розвитку захворювання, але доцільніше використовувати народні засоби, так як вони не несуть побічних ефектів, але сприяють активізації захисних реакцій організму.

При захворюванні застуди не можна провітрювати приміщення

Насправді все якраз навпаки. Приміщення, в якому знаходиться заражений, має провітрюватися. Вище вже зазначалося про шкоду затхлого повітря. Теплі і досить вологі приміщення є відмінним середовищем для розвитку вірусів. У закритій кімнаті організм постійно отримує повітря, багате збудниками захворювання, йому стає складно з ними справлятися. Відкрита кватирка дозволить видалити зайві вірусні скупчення, даючи можливість вдихнути чистого повітря. Фахівці рекомендують провітрювати місце знаходження хворого близько 4 разів на день, або зовсім залишати відкритою кватирку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *