Знадобиться той же набір спецій, що і для приготування класичного глінтвейну (гвоздика, мускатний горіх, кориця, цедра лимона і апельсина). Замість вина беремо каркаде (чайну ложку на велику чашку). Спеції можна проварити і додати потім, або залити окропом разом з квітковими пелюстками, додавши за смаком мед.
З запальними, простудними захворюваннями він бореться не гірше, ніж інші вітаміновмісні і зміцнюючі імунітет напої.
Шоколадно-кавовий мікс.
Зігріваючий, смачний, ситний напій. Варимо каву і наливаємо пів кружки, окремо готуємо какао без молока і з цукром, змішуємо його з кавою.
Другий варіант має протизапальні властивості завдяки спеціям – кардамону, імбиру, гвоздики. Спеції кладуть в турку разом з меленою кавою, варять, а потім додають розведене або зварене какао.
Кардамон – хороший антисептик, зніме першіння і біль у горлі, додасть сили, знизить шкідливу дію кофеїну. Імбир підбадьорить, допоможе при кашлі. Подібний енергетик краще пити до полудня.
Робіть профілактику простудних захворювань: навіть у звичайний чай кладіть калину, журавлину, обліпиху і перераховані вище спеції. Вогка погода і холодний вітер погано діють на звиклий до літнього тепла організм. Зігріваючі енергетичні напої будуть для нього хорошим захистом.